pukste-1

Vestuvės be gėlių neįsivaizduojamos, o nuotakos puokštė yra vienu svarbiausių atributų. Renkantis puokštę svarstoma apie gėles, jų spalvą ir kaip ji atrodys nuotraukose. Vestuvių fotografai nuotakos puokštei skiria nemažai dėmesio: nuotaikai pozuoti su puokšte paprasčiau, o akimirka, kai puokštė metama pamergėms visada virsta puikiu kadru.

Gėlės santuokos ceremonijos dalimi buvo jau nuo seno. Ne daugelis susimąsto, kad šis akcentas – istorinė tradicija, atkeliavusi dar iš Kryžiaus žygių laikų. Kai kuriose šalyse nuotakos puokštės netgi būdavo saugomos metų metus kaip savotiška relikvija. Šiandien puokštė nuotakai yra tarsi papuošalas, papildantis aprangos stilių, o taip pat ir netekėjusių pamergių susižavėjimo objektas – juk kiekviena slapta svajoja ją sugauti.

Jaunosios puokštė derinama prie suknelės stiliaus, aksesuarų ir bendros tematikos. Dažniausiai pasirenkamas vienas pagrindinis atspalvis, kurį papildo kiti komponentai. Renkantis gėles verta atkreipti dėmesį į praktiškus aspektus: gėlės turi būti šviežios ir negreitai vystančios, nebarstančios žiedadulkių, kurios gali ištepti suknelę.

Vestuvių fotografai pastebi, kad pastaruoju metu itin populiarios minimalistinio stiliaus apvalios puokštės. Jos atrodo originaliai ir stilingai, o kartu ir prabangiai – net ir nedidelėje apvalioje puokštėje telpa daugybė žiedų. Vintažinį ar retro stilių mėgstančios nuotakos renkasi krintančių gėlių puokštes, kuriose daug žalumynų. Fotografas tokias puokštes dailiai įamžina, nes ryški žalia žaviai kontrastuoja su balta suknele, pabrėžia baltumą. Jei mąstote apie tokią puokštę, atkreipkite dėmesį į jos svorį: visą dieną laikysite šias gėles rankose, todėl floristas turėtų parinkti kuo lengvesnius augalus ir patogiai juos sutvirtinti.

Vestuvių fotografai dažnai ieško kontrasto, spalvinių akcentų, todėl nuotakos puokštė gali suteikti nuotraukai spalvų. Tam puikiai tinka lauko gėlių puokštės, dekoruotos smilgomis, javų varpomis ar džiovintų uogų šakelėmis. Kita tendencija – įvairiaspalvė puokštė iš daugybės skirtingų gėlių ir augalų, kurią pasukus vis kitu kampu atsiskleidžia skirtingi atspalviai.

Kiekvienas floristas nuotakoms rekomenduoja rinktis sezonines gėles. Jos yra patvaresnės ir ilgiau išlaiko savo grožį net nepamerktos. Vis dėlto yra ir kitų išeičių, pavyzdžiui, dirbtinių gėlių puokštės. Jų gali pasiūlyti vestuvių aksesuarus gaminančios įmonės, kurios sukurs unikalią puokštę. Tai puikus pasirinkimas modernaus stiliaus vestuvėms, be to, vestuvių fotografai patvirtins, kad tokios puokštės visada subtiliai ir originaliai atrodo nuotraukose.

Nuotakos puokštė visada nurodo pagrindinę kitų gėlių papuošimų liniją. Prie jos derinamos gėlės jaunikio, pabrolių atlape, pamergių puokštelės, kiti gėlių papuošimai. Vestuvių nuotraukose visa tai sujungia atskirus elementus į bendrą darnią visumą, praturtina spalvomis.

puokste-2